NAPSALI O NÁS

O Geshem v evangelickém týdeníku Kostnické jiskry se letos psalo již dvakrát, nyní tyto články najdete i v našem archivu 3/2012 a 10/2012.

Karlovarský deník o Geshem

Reportáž Bohumíra Hájka o našem koncertě v evangelickém sboru v Nejdku najdete zde.

Milan Tesař z Proglasu o našem DVD
Geshem: DVD Live, AWR Studio 2009

S Markem Šlechtou se znám víc než deset let. Už v roce 1998 mi do rádia přinesl svou demonahrávku Spirituály radosti, na které sám s akustickou kytarou zpíval vlastní překlady afroamerických spirituálů. Tomuto žánru zůstal Marek věrný minimálně ve dvou rovinách. Jednak založil a vede pěvecký sbor Geshem, který se na spirituály specializuje, jednak stál u zrodu Spiritual Festu, akce, která je už léta zářijovou a zářící jistotou na pražské kulturní scéně.

Napsali o Spiritual Festu
1. Článek Samuela Truschky na stránkách MČ Pha 13.

2. Reportáž Miloše Kellera na portálu Folktime.

3. Slovo sbormistryně na blogu sboru Columbella.

Jesus in my heart – Psalterium

Psalterium 5/2007, článek Jarmily Štogrové o Spiritual Festu 2007 najdete zde, přesněji na stranách 16 a 17…

Festival spirituálů potěšil duše

Všichni, kdo mají rádi afro-americké spirituály a gospely, už vědí, že vždy v září se v Praze 13 koná Spiritual Fest, kde si přijdou na své. Šestý ročník úspěšného festivalu, na kterém vystupují nejlepší spirituálové soubory republiky, naplnil v sobotu 20. září Komunitní centrum sv. Prokopa nakonec do posledního místa. Pořadatelem festivalu je tradičně vokální soubor Geshem ve spolupráci s Komunitním centrem a Prahou 13. „Mojí zkušeností je, že i tělesné vnímání hudby, když se posluchači pohybují do rytmu nebo si zpívají s hudebníky, evokuje prožitek něčeho vyššího prostřednictvím hudby,” řekl zástupce starosty Petr Zeman, který festival spolu s administrátorem farnosti Michaelem Špilarem zahajoval.