NOVINKY

Geshem hledá zpěváky, kteří vědí, že zpívat duchovní píseň je víc než umění, úžasně nádherné, mnohdy však nesmírně obtížné. Geshem hledá zpěváky, kterým zpívání působí radost a tu ovšem chtějí předávat dál posluchačům. Geshem hledá zpěváky, kteří se chtějí zdokonalovat, hledat a realizovaz nové nápady, současně ale také pomáhají k růstu a realizaci nápadů ostatních členů. Pokud tento popis odpovídá vám, pak víte, kam máte telefonovat.

Písně z Taizé a cappella na připravovaném CD

Chcete nahlédnout do naší dílny a “ochutnat” píseň z Taizé ještě než projde zvukovou režií? Podívejte se na záznam z našeho nahrávání písně Adoramus Te, o Christe od Jacquese Berthiera na www.youtube.com

Dvakrát o Geshem

O Geshem v evangelickém týdeníku Kostnické jiskry se letos psalo již dvakrát, nyní tyto články najdete i v našem archivu 3/2012 a 10/2012.

Geshem chystá nové CD

V přístích týdnech a měsících se chystáme nahrát nové CD, tentokrát se zpěvy z Taizé. Tomu je přizpůsoben i dočasný chod souboru – soustředíme se na přípravu a tím pádem i méně koncertujeme. To se ale, doufáme, opět změní. Tak nám držte palce!

Geshem hledá nové členy

Máte rádi afro-americké spirituály, zpěvy z Taizé a hebrejské písně a – umíte zpívat? Hledáme zejména nové TENORY a BASY. Zkoušíme v centru Prahy každé úterý od 18 do 20 hod, cca 1x za čtvrt roku se sejdeme v neděli na celé odpoledne a koncertujeme zhruba 2x až 3x do měsíce. Pokud vás tato zpráva zaujala, ozvěte se, prosim, našemu sbormistrovi Markovi na marek.slechta@seznam.cz. Těšíme se na vás!

Občasník Geshem – Advent 2011

Vyšlo další číslo našeho Občasníku. Dozvíte se z něj co je za námi, co je u nás nového a co chystáme ve dnech příštích. Přejeme příjemné počtení!

Geshem hledá nové zpěvačky a zpěváky

Máte rádi afro-americké spirituály, zpěvy z Taizé a hebrejské písně a – umíte zpívat? Hledáme nové soprány, tenory a basy. Zkoušíme v centru Prahy každé úterý od 18 do 20 hod, cca 1x za čtvrt roku se sejdeme v neděli na celé odpoledne a koncertujeme zhruba 2x až 3x do měsíce. Pokud vás tato zpráva zaujala, ozvěte se, prosim, našemu sbormistrovi Markovi na marek.slechta@seznam.cz.

Těšíme se na vás!

Karlovarský deník o Geshem
Reportáž Bohumíra Hájka o našem koncertě v evangelickém sboru v Nejdku najdete zde.

Co je nového u Geshem v létě?

22. 6. 2011 proběhl koncert Geshem v rámci gospelového festivalu Gospel Prague, na kterém dále vystoupily kromě českých skupin Touch of Gospel, Gospel Limited, Brno Gospel Choir, Maranatha Gospel Choir také Essence of Joy z USA.

Vzkaz od našeho sbormistra: vydavatelství Advent-Orion vydalo akapelové úpravy spirituálů ve zpěvníku American Spirituals, který je z dílny sbormistra Geshem Marka Šlechty. Přejeme všem souborům, které budou používat tyto úpravy, mnoho radosti ze zpěvu a nadšené publikum.

Založili jsme novou skupinu na Facebooku, budeme rádi, když se do ní přihlásíte či přeregistrujete, původní profil již není aktualizován a časem bude z FB odstraněn úplně.

Podrobnější informace o posledních koncertech za uplynulého půl roku, o našich londýnských koncertech a benefičních aktivitách si můžete přečíst v Info-občasníku Geshem, který je ke stažení zde. Máte-li zájem o jeho zasílání, napište nám na adresu marek.slechta@seznam.cz nebo lucie@spiritualy.cz.